Przyjemności z zakupów


Niewątpliwie jedną z najprzyjemniejszych czynności dla niektórych są zakupy. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, chociaż nie zawsze. Na ten temat powstało wiele dowcipów, a nawet pasjonujących historii. Niektóre nawet sfilmowano. Przeważnie były to komedie, tak więc wynika z tego, ze zakupy to przyjemność i samo zdrowie. Miała racje jedna z bardzo znanych gwiazd, kiedy stwierdziła: „Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy”. Kupowanie może też być przyczyną niejakich kłopotów. Niektórzy wspomnieć mogą o zakupoholiźmie, jako o zgubnym nałogu, jednak nie wydaje się to aż tak tragiczne, zwłaszcza biorąc pod uwagę powiedzenie, że takie nałogi jakie możliwości finansowe. Tak wiec wszystko rozbija się i pieniądze. Jakąś pomocą mogą być sławne karty kredytowe, jednak wiadomo, że pobrany kredyt trzeba będzie kiedyś spłacić, a ta czynność akurat nie wprawia nikogo w świetny humor.

W euforię natomiast wprawiają kobiety wspólne z koleżankami wypady do centrów handlowych. I tak naprawdę, wcale nie liczy się ilość upolowanych świetnych okazji. Najważniejsze jest to, aby dobrze się bawić, jak najwięcej zobaczyć. Popatrzeć co jest modne i co koniecznie musimy mieć w danym sezonie. Bez czego nie będziemy nigdy wyglądać modnie. Przy okazji zwiedzania sklepów i butików, należy się przyjrzeć innym kobietom, które przyszły tam w tym samym celu. Albowiem wiedzę na temat co jest modne bierzemy nie tylko z telewizji, gazet czy Internetu. Taką wiedzę czerpiemy również z ulicy. Podczas zakupów polujemy również na liczne wyprzedaże. Koniec sezonu bywa po tym względem szczególnie atrakcyjny. To nic, że dana rzecz włożymy dopiero za rok. Tak naprawdę za rok niewiele w modzie się zmieni, zwłaszcza gdy postawimy na klasyczne rozwiązania. Czasem wydamy o wiele mniej pieniędzy, niż na początku sezonu. Tym sposobem jesteśmy dobrze i modnie ubrane bez jakichś kosmicznych nakładów finansowych.

Dalszym ciągiem całej tej akcji zakupowej jest przechwalanie się zdobyczami wśród koleżanek. Wszystkie dumne opowiadają o swoich zakupach i w miarę możliwości pokazują świeżo nabyte rzeczy. Czasem tylko zataja się cenę. Tak się składa ze z różnych przyczyn. Jeżeli cos kupione jest tanio na wyprzedaży, to też nikt się tym nie chwali. Najlepiej powiedzieć że było się w którejś z europejskich stolic i zrobiło się zakupy właśnie w butiku tego projektanta. Tak wiec co by nie mówić, to zakupy dają dużo szczęścia. 

Podobne artykuły


Reforma szkolnictwa

Reforma szkolnictwa

Od roku osiemdziesiątego dziewiątego przez parę lat żeśmy słyszeli, że należy wprowadzić reformę szk...
Wzrost cen biżuterii

Wzrost cen biżuterii

Zwiększająca  się cena złota w ostatnim okresie spowodowała iż znacznie zaczęły wzrastać ceny w...
Czym jest malarstwo?

Czym jest malarstwo?

Jako malarstwo uznaje się każdą sztukę i jego podkategorię. Obrazy towarzyszą człowiekowi od kiedy j...
Zakupy w różnych postaciach

Zakupy w różnych postaciach

Przyjemności z zakupów

Przyjemności z zakupów

Kupujemy wózek

Kupujemy wózek

Co to są angielskie idiomy?

Co to są angielskie idiomy?