Papa termozgrzewalna – nowość na naszych budowach


Każda osoba, która budowała bądź buduje dom, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że do wykończenia domu, potrzeba bardzo dużo materiałów budowlanych. Część z nich widzimy (dachówka, cegła, więźba dachowa), a część już nie (kable elektryczne, cement, wapno). Materiały te mają różną jakość i stosuje się je w różnych ilościach. Ale każdy też wie, że na rynku budowlanym ciągle pojawiają się nowe, które mają zastąpić te, które używaliśmy do tej pory. Zwykle mają one lepsze właściwości, dłuższą wytrzymałość i więcej zastosowań.

Jednym z takich nowoczesnych materiałów, które ostatnio pojawiły się na rynku, jest papa termozgrzewalna. Parametry tej papy, są o wiele lepsze niż tradycyjnych pap, które kleimy lepikiem. Do jej wytwarzania wykorzystuje się różne warstwy asfaltu (przede wszystkim asfalty modyfikowane i asfalt oksydowany). Ponadto do jej produkcji dodaje się też tkaniny szklane, włókniny poliestrowe, piasek czy folię poliolefionwą. Papę termozgrzewalna, dzielimy na dwie grupy:

  • papy podkładowe – jest układana na podłożu. Zwykle kładziemy ją jako materiał izolacyjny fundamentów, ale także coraz częściej używa się jej przy wykonywaniu pokryć dachowych.
  • papy wierzchniego krycia (nawierzchniowe) – Najczęściej stosuje się ją do krycia wierzchniego dachu, a także nakłada na papę podkładową.

Stosując papę termozgrzewalną w czasie budowy domu, możemy mieć pewność, że przy odpowiednim ułożeniu, będzie miała o wiele lepszy wpływ na nasz budynek, niż ta papa, którą stosowaliśmy jeszcze kilka lat temu. Ale należy pamiętać, że pełnie swoich możliwości „pokaże” ona dopiero wtedy, gdy zostanie w odpowiedni sposób „zgrzana”. Dlatego nie ma co tej pracy wykonywać samodzielnie. Lepiej zlecić ją fachowcom, którzy mają odpowiedni sprzęt i doświadczenie. Mogą oni także doradzić nam, która papa termozgrzewalna będzie dla nas najlepsza. Na rynku możemy bowiem spotkać bardzo dużo rodzajów tego materiału, które różnią się jakością, parametrami, a także i ceną. 

Podobne artykuły


Twierdza Kłodzka

Twierdza Kłodzka

Twierdza Kłodzka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych zabytków Dol...
Jaką bieliznę kupić dziewczynie?

Jaką bieliznę kupić dziewczynie?

Jak wiadomo okazji do dawania sobie prezentów jest wiele. Mężczyźni czasem mają ochotę podaro...
Zabawa w ogrodzie

Zabawa w ogrodzie

W dzisiejszych czasach coraz większa część społeczeństwa stawia na relaks i odpoczynek. Wystras...

Partnerzy


Staw w ogrodzie

Staw w ogrodzie

Eko samochody

Eko samochody

Jakie właściwości posiadają płytki ceramiczne?

Jakie właściwości posiadają płytki ceramiczne?

Centrale VOIP

Centrale VOIP