Jakie właściwości posiadają płytki ceramiczne?


W dawnych czasach do przyklejania płytek ceramicznych stosowano zaprawy cementowe, jakie stworzone były z wody, cementu a także wapna. Obecnie płytki ceramiczne przyklejane są z wykorzystaniem szczególnych zapraw klejowych, jakie wystarczy jedynie zmieszać z wodą. Ważne jest by nie wymyślać i nie dorzucać do nich nic samemu. 

Oprócz zwykłych zapraw na rynku, jakie są dostępne odzuszkać można zaprawy o specjalistycznych właściwościach, jakie mają dobrą przyczepność na skutek czego nie spadają ze ścian albo używane są do układania płytek w kłopotliwych lokalizacjach lub z ogrzewaniem podłogowym. Kupując klej powinno się zawsze nie tylko zwrócić uwagę na firmę, jaka go wyprodukowała bądź też nazwę kleju ale również na jego zastosowanie.

Kładąc płytki ceramiczne musimy pamiętać by każdą następną przymocowywać jak najbliżej poprzedniej, a następnie przeciągać, tak aby zobiła się spoina. Wielkość spoin dobiera się w zależności od wielkości płytek a także sposoby ich produkcji. Kładąc płytki na zewnątrz lub w miejscach, jakie są ciągle podmokłe należy układać je tak żeby do całkowitej nawierzchni płytki należałaby zaprawa.

Podobne artykuły


Filozofia chińskiej medycyny

Filozofia chińskiej medycyny

By dobrze zrozumieć, czym naprawdę jest medycyna chińska, najlepiej zestawić ją z zasadami typowymi ...
Centrale VOIP

Centrale VOIP

Centrale VOIP to rewolucyjne rozwiązania sprzedawane poprzez instytucje oferujące usługi telekomunik...
Uzależnienie od Internetu

Uzależnienie od Internetu

Media podają często przypadki, kiedy nastolatek pobił lub co gorsza zabił rodziców czy r...
Stomatolog - Lublin

Stomatolog - Lublin

Staw w ogrodzie

Staw w ogrodzie

Diesel czy benzyna?

Diesel czy benzyna?

Parę informacji o oponach letnich

Parę informacji o oponach letnich